OPEN SPACE TECHNOLOGY

Open Space Technology to metoda pracy z dużymi grupami, która pozwala na efektywne wypracowywanie rozwiązań złożonych problemów biznesowych. Metoda Otwartej Przestrzeni jest oparta o proces samoorganizacji grupy – w ramach określonego tematu uczestnicy sami tworzą szczegółowy plan spotkania, proponują tematy, które w danym momencie są dla nich najważniejsze, i których rozwiązaniem chcą się zająć. Takie podejście skutkuje ogromnym zaangażowaniem, a także efektywnością pracy i gotowością brania odpowiedzialności również zakończeniu sesji Open Space. Metoda działa w oparciu o zasady, które organizują pracę grupy i wpływają na efektywność pracy grupowej. 

OST od 1985 roku jest stosowana na całym świecie do znajdowania rozwiązań problemów biznesowych, poprawy komunikacji, wypracowywania strategii działań, planowania projektów, a nawet tworzenia nowych produktów. Jedną z najbardziej znanych organizacji, która korzysta z OST jest amerykańska NASA.

(źródło: http://www.openspacetechnology.pl/)

OST NA ZLOTTTCIE

9:00 – 15:00
„Trener na rozdrożach – wyzwania i dylematy w naszej pracy”
Facylitacja – Agnieszka Maja Wawrzyniak

9:00-9:20 – przerwa kawowa
9:20-10:25 – wprowadzenie i stworzenie agendy
10:30 – 11:30 – I sesja
11:30 – 12:30 – II sesja
12:30 – 13:15 lunch
13:15 – 14:15 III sesja
14:20 – 15:00 podsumowanie i zakończenie

Facylituje: Agnieszka Maja Wawrzyniak
Swoją przygodę trenerską zaczęła w 2002 roku jako trener w organizacjach pozarządowych, aby po kilku latach zostać trenerem biznesu. Pracowała z najróżniejszymi grupami – od młodzieży, przez długotrwale bezrobotnych, aż po menadżerów średniego i wyższego szczebla.

Open Space Technology zajmuje się od 2005 roku. Od tego czasu facylitowała spotkania dla grup od 30 do 120 osób – od studentów, wykładowców i biur karier, przez menadżerów i trenerów, aż po asystę przy OST dla rad parafialnych.

Marzy o facylitacji sesji OST na 2500 ludzi.

Założycielka grupy Trener Trenerowi Trenerem. Na co dzień trenerka i szefowa działu szkoleń.